Zdrowa dieta odchudzająca

Chcesz zgubić kilka dodatkowych kilogramów? Planujesz przejście na dietę odchudzającą? Marzysz, by znów cieszyć się wyglądem swojej sylwetki? Przed rozpoczęciem diety odchudzającej, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia. Powszechnie stosowane diety redukcyjne, nazywane też dietami cud, mimo szybkich i spektakularnych efektów, kończą się zwykle przykrym efektem jojo.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób planujących przejście na dietę odchudzającą jest racjonalne żywienie. Eliminując złe nawyki i komponując jadłospisy zgodne z podstawowymi zasadami żywienia, można nie tylko zgubić nadprogramowe kilogramy, ale też utrzymać ten efekt na dłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem? Co jeść na diecie?

 

Rodzaje diet

 

Najskuteczniejsza dieta zakłada spożywanie 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu co 3-4 godziny. Małe pod względem objętości, ale częste posiłki zaspokoją głód i pozwolą uniknąć magazynowania energii przez organizm w postaci tłuszczu. Każdy z posiłków w jadłospisie powinien składać się z białka, warzywa i złożonych węglowodanów i być przygotowany ze zdrowych, nieprzetworzonych i świeżych produktów.

Planując dietę odchudzającą warto poeksperymentować z różnymi technikami kulinarnymi, takimi jak gotowanie na parze, duszenie, pieczenie czy grillowanie bez dodatku tłuszczu. Plan diety odchudzającej może też opierać się na dostępnych w naszym sklepie naturalnych produktach bezglutenowych i dla wegetarian.

 

Dieta bezglutenowa

 

Dieta bezglutenowa to rozwiązanie nie tylko dla osób chorych na celiakię, ale też dla tych, którzy chcą przejść na zdrową dietę odchudzającą. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy szeroki wybór produktów bezglutenowych, w tym zdrowe alternatywy dla cukru białego – cukier brązowy, fruktozę i glukozę czy znany z właściwości poprawiających trawienie olej z ostropestu.
 

0
Feed

Zostaw komentarz