Pro Naturaw zgodzie z naturą
+48 600 35 28 35

O nas

Pro Natura to firma rodzinna założona w 1991 roku.


Od początku naszej działalności przyświeca nam główna zasada - zdrowo i blisko natury, dlatego też nazwa nie mogła być inna. Od 1998 roku posiadamy Certyfikat na konfekcję i handel a od 2001 roku również na produkcję wyrobów ekologicznych. Szczególną uwagę zwracamy na jakość używanych surowców oraz szczycimy się produktami wysokiej jakości.

articel picture

Podstawowe obszary produkcji


Zajmujemy się przetwórstwem przede wszystkim orkiszu i innych zbóż począwszy od łuszczenia, mielenia, produkcji kasz oraz płatków. Produkujemy makarony bezjajeczne, które są idealnym uzupełnieniem codziennej diety.

Oferujemy makarony:

  • Razowe: orkiszowe, żytnie i pszenne
  • Naturalne: owsiane, orkiszowe
  • Naturalnie bezglutenowe*: jaglane, gryczane, sojowe, ryżowe, kukurydziane, konopne, z soczewicy
  • Ekologiczne

Zajmujemy się konfekcją ziaren oraz innych surowców wpisujących się w naszą politykę: "blisko natury", w tym produktów dietetycznych, śniadaniowych oraz wegetariańskich i wegańskich.

*produkty naturalnie bezglutenowe nie posiadają certyfikatu, wytwarzane są z surowców nie zawierających glutenu, mogą jednak zawierać jego śladowe ilości ze względu na warunki produkcji w zakładzie.

Cele:

Naszym głównym celem jest przygotowanie produktów zdrowych i najwyższej jakości, które będą mogły zagościć w każdej kuchni.

article picture

Pro Natura – polska produkcja produktów ekologicznych


Ekologiczny styl życia w ostatnich latach zjednał sobie wielu wielbicieli. Nic więc dziwnego, że producenci żywności zdrowej i ekologicznej cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, a na talerzach Polaków coraz częściej pojawia się zdrowa żywność.

Producent Pro Natura posiada w swoim asortymencie kasze, makarony, otręby oraz mąki. Dodatkowo, hurtownia ze zdrową żywnością Pro Natura oferuje jedzenie idealne dla wegetarian, takie, jak: kotlety sojowe, makarony sojowe, mąki sojowe czy granulaty sojowe oraz inne. Osoby będące na diecie wegetariańskiej mają tu naprawdę spory wybór. Oprócz tego firma sprzedająca produkty ekologiczne wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób będących na diecie i oferuje jedzenie dietetyczne, takie jak chociażby: glukoza, fruktoza, sól morska czy syrop klonowy oraz inne.

Nietolerancja glutenu – produkty dla osób na diecie bezglutenowej
Article picture

Nietolerancja glutenu – produkty dla osób na diecie bezglutenowej


W ostatnich latach bardzo dużej ilości osób zaleca się dietę pozbawioną glutenu, w której bardzo ważne jest, by znalazła się wyłącznie żywność bezglutenowa.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, w Pro Natura produkcja została poszerzona o takie jedzenie. Nic więc dziwnego, że w hurtowni zaopatruje się każdy, komu gluten nie służy i – dzięki diecie pozbawionej glutenu – pozwala swojemu organizmowi na prawidłowe funkcjonowanie oraz dobre samopoczucie. Jeśli zauważają Państwo, że jedząc coś, co ma w swoim składzie gluten, nie czują się Państwo zbyt dobrze, jednak lekarz nie stwierdził nietolerancji, warto również swą dietę urozmaicić pokarmami bez glutenu i czuć się o wiele lepiej.

Naturalna dieta gwarancją zdrowia
Article picture

Naturalna dieta gwarancją zdrowia


Decydując się na korzystanie z diety naturalnej, wiele osób zauważa poprawę w funkcjonowaniu swojego organizmu.

Pro Natura, jako firma z ekologiczną misją, oprócz tego, że skupia się na wytwarzaniu zbytnio nieingerującemu w naturę, to w dodatku zwraca uwagę, by praktycznie każda uprawa była ekologiczna. Dzięki temu możecie mieć Państwo pewność, że nie tylko spożywacie to, co najlepszego daje nam natura, ale również, że są to składniki pozbawione GMO i trujących substancji chemicznych, które mogłyby w Państwa organizmach zdziałać bardzo dużo szkody. W czasach, w których wszystko, co nas otacza jest przetworzone i niekoniecznie dobre dla ludzkiego zdrowia, warto by w diecie znalazło się to, co pochodzi z natury. Pro Natura gorąco zachęca do dokonywania świadomych zakupów, które korzystnie wpłyną na samopoczucie i zdrowie. Tak niewiele trzeba, by zrobić dużo dobrego dla siebie.

Pro Natura to producent żywności naturalnej, ekologicznej, dietetycznej, zdrowej żywności, a także bezglutenowej oraz wolnej od GMO.

W asortymencie hurtowni znajdą Państwo najwyższej jakości kasze, mąki, makarony, otręby, sól morską, kawy, fruktozę, glukozę, syropy klonowe, które zostały wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Jeśli zależy Państwu, by na Państwa stołach i stołach Państwa klientów gościła zdrowa żywność, zachęcamy do nawiązania kontaktu i ustalenia szczegółów współpracy.

Pro Natura to hurtownia zdrowej żywności, za wielu uznawana za jedną z najlepszych na krajowym rynku.

Producent może pochwalić się szerokim asortymentem, bogatym w produkty naturalne, zdrowe, bezglutenowe, dietetyczne oraz pochodzące z upraw ekologicznych i wolne do GMO, które powinny być składnikami diety każdego człowieka. Naturalna, nieprzetworzona żywność cechuje się wyśmienitym, aromatycznym smakiem i pozbawionym zbędnych substancji składem, który przekłada się na dobre zdrowie oraz samopoczucie.

Pro Natura jako hurtownia żywności ekologicznej w swojej ofercie posiada produkty stworzone na bazie naturalnych składników, pochodzących z upraw ekol

Dostępne w szerokim asortymencie ekologiczne produkty posiadają niezbędne certyfikaty, świadczące o najwyższej jakości. Nic dziwnego, że Pro Natura cieszy się uznaniem Klientów od wielu lat i – obserwując zapotrzebowanie oraz trendy rynkowe – stale poszerza swój asortyment o nowe, równie zdrowe i ekologiczne produkty, które mają korzystny wpływ na zdrowie.

Pro Natura to nie tylko hurtownia prozdrowotnych, naturalnych, ekologicznych, wegetariańskich i dietetycznych produktów spożywczych, ale również produ

Do tej pory osoby niemogące spożywać glutenu miały niewiele możliwości, jeśli chodzi o dobieranie produktów, z których przygotować można bezglutenowe dania. Aktualnie, dzięki producentom takim jak Pro Natura, ich dieta może stać się o wiele bardziej urozmaicona i – co często istotne – smaczniejsza. Jeśli borykają się Państwo z nietolerancją glutenu, zachęcamy do zakupu bezglutenowej żywności.

Pełna oferta

Skontaktuj się

Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.