Pro Naturaw zgodzie z naturą
+48 600 35 28 35

advice picture

Olej z ostropestu plamistego


Ostropest plamisty to wyjątkowa roślina o wyjątkowych właściwościach. Do jego niezwykle cennych cech należy działanie jako przeciwutleniacz i jako zapobiegacz stanom zapalnym. Dzięki tym cechom stosowany jest często przy detoksykacji organizmu, a także w celach profilaktycznych, a nawet leczniczych.

Regularne stosowanie oleju z ostropestu plamistego zwiększy poziom Twojego zdrowia. Jeśli jesteś więc fanatykiem zdrowego żywienia, masz problemy zdrowotne np. z wątrobą lub innymi narządami to warto byś spróbował choć raz tej cudownej rośliny. Nie ważne, w jakiej postaci ją wypróbujesz ta roślina i tak wpłynie na Twój organizm rewelacyjnie.

Właściwości i działanie


Olej z ostropestu stanowi krainę pełną wspaniałych właściwości zdrowotnych. Olej ten po pierwsze wspomaga regenerację komórek wątroby. Dzięki temu może wpłynąć w przywrócenie sprawności wątroby. Zdarza się czasem, że w całości. Szczególnie ważne jest to dla osób, które lubą alkohol lub mają inne problemy z wątrobą.

Ponadto olej z ostropestu plamistego normuje poziom glukozy we krwi, dzięki czemu pozytywnie również wpływa na osoby z cukrzycą. Dodatkowym plusem tego oleju z ostropestu jest jego niesamowity wpływ oczyszczający organizm z wszelakich toksyn. Ostatnią ważną jego właściwością to, że stosując go profilaktycznie, masz wpływ na zniwelowanie ryzyka powstania nowotworu.

Zastosowanie oleju z ostropestu


Jeszcze nie wiesz, do czego możesz wykorzystać olej z ostropestu plamistego? To nie problem. Olej ten tłoczony na zimno jest bez charakterystycznego smaku, dlatego możesz go stosować niemalże do wszystkiego. Wypróbuj go na słodko, np. dodając go do shake albo na słono dodając go do sałatki. Pamiętaj jednak o tym, by nadal on pozostał w swojej temperaturze.

Olej ten straci wszystkie swoje wartości, jeśli dodasz go do ciepłego dania lub podgrzejesz go. Natomiast same nasiona ostropestu plamistego możesz różnie wykorzystać. Pula zastosowań w przypadku nasion jest znacznie poszerzona niż w przypadku oleju. Nasiona ostropestu możesz zaparzyć i pic jako herbatę ziołową. Ponadto możesz zastosować je również do różnych produktów, a nawet podawać na ciepło.

Olej czy nasiona – co lepsze?


Najczęściej spotykaną formą ostropestu plamistego jest tłoczony na zimno olej z ostropestu. Znacznie rzadziej spotykane są nasiona. Są one mało popularne ze względu na małą wiedzę zielarską ludzi. Wybór odpowiednich nasion czy też hodowla ostropestu nie jest już taka prosta. Pomimo to właśnie one są najbliższe naturalnej formie ostropestu. Z nasion możesz zrobić herbatę, dodać do odżywczego shake'a itd. Jest mnóstwo sposobów. Olej tłoczony na zimno możesz dodać np. do sałatek. Każda forma jest dobra. Warto samemu zdecydować, w jakiej formie będziemy w stanie częściej go spożywać.