Pro Naturaw zgodzie z naturą
+48 600 35 28 35

Porady

Zasady zdrowego odżywiania

Zasady zdrowego odżywiania

Nie wiesz jak raz na zawsze zgubić zbędne kilogramy? Cierpisz na zaburzenia odżywiania? Chcesz prowadzić zdrowy styl życia? Poznaj podstawowe zasady i zalety zdrowego odżywiania. Dzięki nim będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką, doskonałym samopoczuciem i unikniesz wielu chorób.

Kluczową zasadą zdrowego żywienia jest regularność posiłków. Zjadaj codziennie od 4 do 5 posiłków w małych porcjach w regularnych odstępach czasu. Pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest zdrowe śniadanie – lekkie, a jednocześnie pożywne. Dostarcza ono organizmowi energii na cały dzień i poprawia sprawność intelektualną.

Zdrowa dieta odchudzająca

Zdrowa dieta odchudzająca

Chcesz zgubić kilka dodatkowych kilogramów? Planujesz przejście na dietę odchudzającą? Marzysz, by znów cieszyć się wyglądem swojej sylwetki? Przed rozpoczęciem diety odchudzającej, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia. Powszechnie stosowane diety redukcyjne, nazywane też dietami cud, mimo szybkich i spektakularnych efektów, kończą się zwykle przykrym efektem jojo.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób planujących przejście na dietę odchudzającą jest racjonalne żywienie. Eliminując złe nawyki i komponując jadłospisy zgodne z podstawowymi zasadami żywienia, można nie tylko zgubić nadprogramowe kilogramy, ale też utrzymać ten efekt na dłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem? Co jeść na diecie?

Weganizm a wegetarianizm

Weganizm a wegetarianizm

Pod pojęciem coraz bardziej popularnego wegetarianizmu rozumiana jest dieta, z której wyłączone są wszelkie posiłki mięsne oraz produkty zawierające mięso. W bezmięsnej diecie wegetarian dopuszczalne jest jednak spożywanie takich produktów jak mleko, nabiał, jaja czy miód. Dania dla wegetarian składają się często z produktów sojowych o dużej zawartości białka.

Bardziej restrykcyjny od wegetarianizmu jest weganizm. Osoby na bezmięsnej diecie wegańskiej, w przeciwieństwie do wegetarian, nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, a więc w przepisach ich dań nie ma również mleka, nabiału, jajek i miodu. Na dietę wegan składają się w głównej mierze produkty roślinne, owoce, warzywa, grzyby oraz produkty zbożowe, takie jak kasze, makarony czy ryże.

Czy znasz otręby orkiszowe?

Czy znasz otręby orkiszowe?

Orkisz to zboże znane od bardzo dawna. Jak dawna? Historycy twierdzą, że stanowiło jeden z podstawowych składników diety rzymskich żołnierzy! Orkisz cieszył się niesłabnącym powodzeniem przez długi czas, ale około XIX wieku stracił na popularności na rzecz pszenicy. I, jak się okazało, wyszło mu to zdecydowanie na dobre!

Dzięki temu, że praktycznie do naszych czasów orkisz nie był popularny, oparł się modyfikacjom, którym poddano pszenicę. Dzięki temu współczesny orkisz niewiele różni się od swojego antycznego odpowiednika i wciąż może stanowić element pełnowartościowej, zdrowej diety. Tyczy się to zwłaszcza otrębów orkiszowych, których drogocenne właściwości są nie do przecenienia!

Dieta bezglutenowa – kto powinien stosować?

Dieta bezglutenowa – kto powinien stosować?

Dieta bezglutenowa jest jedną z najtrudniejszych diet. Trudność ta objawia się w zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych. Produkty, które dotychczas wydawały się oczywiste i były normą żywieniową np. chleb, należy zamienić na bezglutenowy. To jednak tylko początek zmian, jakie potrzebne są do wprowadzenia podczas tej diety.

Dieta bezglutenowa jest przeznaczona dla osób, które mają uczulenie na gluten lub chorują na celiakię. Należy jednak nie mylić obu tych przypadków ze sobą. Alergia z czasem może się uspokoić a wręcz zaniknąć, natomiast w przypadku osób chorujących na celiakię niestety dieta bezglutenowa jest wymogiem do końca życia.

Olej z ostropestu plamistego

Olej z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty to wyjątkowa roślina o wyjątkowych właściwościach. Do jego niezwykle cennych cech należy działanie jako przeciwutleniacz i jako zapobiegacz stanom zapalnym. Dzięki tym cechom stosowany jest często przy detoksykacji organizmu, a także w celach profilaktycznych, a nawet leczniczych.

Regularne stosowanie oleju z ostropestu plamistego zwiększy poziom Twojego zdrowia. Jeśli jesteś więc fanatykiem zdrowego żywienia, masz problemy zdrowotne np. z wątrobą lub innymi narządami to warto byś spróbował choć raz tej cudownej rośliny. Nie ważne, w jakiej postaci ją wypróbujesz ta roślina i tak wpłynie na Twój organizm rewelacyjnie.

Skontaktuj się

Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.