Pro Naturaw zgodzie z naturą
+48 600 35 28 35

advice picture

Zdrowa dieta odchudzająca


Chcesz zgubić kilka dodatkowych kilogramów? Planujesz przejście na dietę odchudzającą? Marzysz, by znów cieszyć się wyglądem swojej sylwetki? Przed rozpoczęciem diety odchudzającej, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia. Powszechnie stosowane diety redukcyjne, nazywane też dietami cud, mimo szybkich i spektakularnych efektów, kończą się zwykle przykrym efektem jojo.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób planujących przejście na dietę odchudzającą jest racjonalne żywienie. Eliminując złe nawyki i komponując jadłospisy zgodne z podstawowymi zasadami żywienia, można nie tylko zgubić nadprogramowe kilogramy, ale też utrzymać ten efekt na dłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem? Co jeść na diecie?

Rodzaje diet


Najskuteczniejsza dieta zakłada spożywanie 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu co 3-4 godziny. Małe pod względem objętości, ale częste posiłki zaspokoją głód i pozwolą uniknąć magazynowania energii przez organizm w postaci tłuszczu. Każdy z posiłków w jadłospisie powinien składać się z białka, warzywa i złożonych węglowodanów i być przygotowany ze zdrowych, nieprzetworzonych i świeżych produktów.

Planując dietę odchudzającą warto poeksperymentować z różnymi technikami kulinarnymi, takimi jak gotowanie na parze, duszenie, pieczenie czy grillowanie bez dodatku tłuszczu. Plan diety odchudzającej może też opierać się na dostępnych w naszym sklepie naturalnych produktach bezglutenowych i dla wegetarian.

Dieta bezglutenowa


Dieta bezglutenowa to rozwiązanie nie tylko dla osób chorych na celiakię, ale też dla tych, którzy chcą przejść na zdrową dietę odchudzającą. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy szeroki wybór produktów bezglutenowych, w tym zdrowe alternatywy dla cukru białego – cukier brązowy, fruktozę i glukozę czy znany z właściwości poprawiających trawienie olej z ostropestu.