Pro Naturaw zgodzie z naturą
+48 600 35 28 35

advice picture

Zasady zdrowego odżywiania


Nie wiesz jak raz na zawsze zgubić zbędne kilogramy? Cierpisz na zaburzenia odżywiania? Chcesz prowadzić zdrowy styl życia? Poznaj podstawowe zasady i zalety zdrowego odżywiania. Dzięki nim będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką, doskonałym samopoczuciem i unikniesz wielu chorób.

Kluczową zasadą zdrowego żywienia jest regularność posiłków. Zjadaj codziennie od 4 do 5 posiłków w małych porcjach w regularnych odstępach czasu. Pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest zdrowe śniadanie – lekkie, a jednocześnie pożywne. Dostarcza ono organizmowi energii na cały dzień i poprawia sprawność intelektualną.

Jak zdrowo się żywić?


Komponując jadłospis wybieraj produkty jak najmniej przetworzone, zawierające naturalne witaminy, sole mineralne, błonnik i wartościowe kwasy tłuszczowe. Unikaj spożywania nadmiernych ilości tłuszczu i soli, pamiętając jednocześnie o włączeniu do zdrowej diety owoców i warzyw, roślin strączkowych i zdrowych węglowodanów. Zachowuj umiar w spożywaniu alkoholu. Przed lub po posiłkach pij regularnie wodę. Kiedy uczuwasz głód, sięgaj po zdrowe przekąski – orzechy, suszone owoce lub warzywa. W naszym sklepie z żywnością ekologiczną znajdziesz zdrowe zamienniki wielu produktów, z których wykonasz smaczne i zdrowe przepisy.

Piramida zdrowego odżywiania


Komponując codzienny jadłospis przestrzegaj zasad nowej piramidy zdrowego żywienia. Zgodnie z nią, kluczową rolę w naszej diecie powinny odgrywać owoce i warzywa. Następny poziom piramidy zajmują produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste. Kolejne piętro schematu to nabiał – mleko, jaja i sery.

Wyżej w piramidzie zdrowego żywienia znajdują się produkty mięsne, a na samym szczycie – tłuszcze zwierzęce, które zgodnie z zaleceniami należy zastępować tłuszczami roślinnymi. Ważną rolę w codziennej diecie odgrywają też zioła, które nie tylko poprawiają smak potraw, ale i i zawierają cenne składniki odżywcze. W piramidzie podkreślona została ważna rola aktywności fizycznej w zdrowym stylu życia.

Jakie produkty warto wybierać?


W sklepie ze zdrową żywnością zgromadziliśmy szeroki wybór naturalnych i ekologiczny produktów, które warto uwzględnić w codziennej diecie. Wśród nich znajdują się dietetyczne zamienniki cukru, produkty zbożowe oraz podstawowe składniki dla osób na diecie wegetariańskiej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą sklepu.